כל מה שרציתם לדעת על החלקות שיער

החלקת שיער היא חלק משגרת הטיפוח כמעט של כל אשה בישראל. אמנם ישנן נשים המעדיפות רעמת תלתלים, או שיער גלי וטבעי, אך מרבית הנשים משקיעות הרבה מאד זמן, כסף ואנרגיות בהשגת שיער חלק, רך ומבריק, ממש כמו בפרסומות. אז כיצד תשיגו שיער חלק מושלם בדיוק כמו בפרסומות- הנה התשובה.מהי החלקת שיער?

החלקת שיער
החלקת שיער היא למעשה שם כולל למגוון השיטות הקיימות להפיכת השיער לחלק. החלקת שיער מתחלקת לשני סוגים עיקריים- החלקה לטווח קצר, הנעשית באמצעות מכשירים כדוגמת מייבש שיער או מיישר שיער ומחזיקה כל עוד השיער אינו בא במגע עם מים, והחלקה לצמיתות, הנעשית באמצעות חומרים כימיים, ומחזיקה עד אשר צומח שיער חדש.

החלקת שיער היא תהליך שמטרתו להפטר משיער שנוטה להיות גלי ונפוח, או משיער מתולתל, ולהפוך את השיער לחלק ונוח לעיצוב. שיער חלק נחשב לאופנתי ביותר, אך זוהי רק אחת הסיבות שלשמה נשים רבות בוחרות לנקוט בתהליך של החלקת השיער. לכל סוג שיער יש סוג החלקה המתאימה לו ביותר, מאחר ולכל החלקה יש מאפיינים משלה. החלקת שיער אורכת בין מספר דקות למספר שעות, תוך שימוש בחומרים שונים ובמכשירים שונים.

החלקת שיער לטווח קצר

נשים רבות בוחרות בהחלקת שיער לטווח קצר- החלקות הנעשות באמצעות פן או מיישר שיער. החלקות שיער מסוג זה הן אמנם יעילות, אך הן נעשות תוך שימוש בחום גבוה מאד, כאשר השיטה היא למעשה 'גיהוץ' השיער, ולכן לטווח הארוך הן עשויות לפגוע בשיער, לגרום לו להראות יבש וחסר חיים, ולאחר שימוש אינטנסיבי אפילו לגרום לנשירה ולשבירת השיערות.
חסרון נוסף של שיטה זו הוא בכך שיש להשקיע זמן רב על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. יש להשתמש במייבש שיער ובמיישר בכל פעם שחופפים את השיער, וכן בכל פעם שהשיער נרטב מעט מגשם, או בעת הרחצה במקלחת. ובכל זאת, נשים רבות בוחרות בשיטה זו, משום שבהחלקה מסוג זה אין עלות כספית מלבד רכישת המכשירים (ומדי פעם ספריי לשיקום או לברק), בניגוד להחלקה לצמיתות, ובנוסף, החלקה זו לא מערבת חומרים כימיים כלשהם, כך שהשיער נותר טבעי.

החלקת שיער לצמיתות

החלקת שיער לצמיתות היא טרנד שהולך וגובר משנה לשנה. למעשה, זהו פתרון מושלם לכל מי שמאסה בעיסוק הממושך בשיער גלי או מתולתל, ומעוניינת לפתור את בעיית השיער הנפוח אחת ולתמיד. החלקת שיער לצמיתות היא החלקה המערבת חומרים כימיים והיא משנה את מבנה השיערה, כך שגם במגע עם מים או לחות, השיער לא יחזור להיות מקורזל או גלי.

החלקת שיער לצמיתות היא שינוי משמעותי, ומאחר ומדובר בהתערבות כימית, יש לעשות אותה אך ורק אצל מעצבי שיער מנוסים, שידעו להתאים לשערכם את ההחלקה הנכונה ביותר, על פי סוג השיער שלכם ועל פי מצבו. סוגי שיער שונים מצריכים סוגי החלקה שונים- כך למשל לא כל החלקה תתאים לשיער פגום וצבוע, ובחירה לא נכונה עשוייה לגרום נזק בלתי הפיך לשיער.

החלקה טבעית

החלקה טבעית היא למעשה שם נרדף להחלקת קליאופטרה. היא קרויה כך משום שתהליך ההחלקה מבוסס על חומרים טבעיים בלבד, ללא כימיקלים חריפים, או שימוש בחום גבוה של מייבשי שיער וכו'. ההחלקה נעשית באמצעות ג'ל טבעי המעובד מצמחים, אותו מורחים על השיער. מדובר בהחלקה ארוכה יחסית, הנמשכת כתשע שעות לערך. הג'ל צריך להשאר כל הזמן על השיער, להשגת תוצאות טובות. נשים רבות מעדיפות את סוג ההחלקה הזה, משום שהיא טבעית ולא מערבת חומרים מזיקים, אך חשוב לדעת שהיא לא מתאימה לכל סוגי השיער.

החלקה ברזילאית

החלקה ברזילאית אורכת כשעה וחצי עד שעתיים וחצי, והיא מתמקדת בציפוי השיערה. החלקה ברזילאית מיועדת למרבית סוגי השיער- שיער מובהר, שיער צבוע או שיער פגום. השיטה בה משתמשים לצורך ההחלקה שימשה בהתחלה למטרה אחרת לגמרי- לצורך שיקום שיער פגום. עם הזמן הסתבר שהחומר שעוטף את השערה הפגומה גורם לשיער להפוך חלק ורך, וכך נולדה ההחלקה הברזילאית.
להחלקה הברזילאית יתרונות וחסרונות. מדובר בשיטת החלקה במהלכה משתמשים בחומרים כימיים כגון פורמלין, במינונים גבוהים יחסית, כך שיש נשים הנרתעות משיטה זו. חלק ממעצבי שיער אף מציינים שהשיטה אינה מאושרת על ידי משרד הבריאות.

החלקה הברזילאית מחזיקה אמנם מספר חודשים, אך היא מצריכה שימוש בשמפו מסוג מסויים ובטיפולים משלימים מדי פעם של חומר בשם קרטין. בנוסף, ההחלקה מצריכה תחזוק אחת לכמה חודשים, משום שהיא מבוססת על שיטה של עיטוף השערה ולא שינוי במבנה השערה, כמו החלקות אחרות. לעומת זאת, מדובר בהחלקה המתאימה ביותר לבעלות שיער פגום, סוג שיער שאינו מתאים לכל החלקה.

החלקה יפנית

החלקה יפנית היא אחת השיטות הפופולאריות ביותר מבין ההחלקות השונות. מדובר בהחלקה שעובדת בשיטת שינוי מבנה השערה, ולכן היא מחזיקה לצמיתות, ללא צורך בטיפולי שימור ותחזוק שונים, עד אשר שיער חדש צומח, כמובן.
הנוסחא בה משתמשים לצורך החלקת השיער היפנית מורכבת מויטמינים, מינרלים ופרוטאינים המשקמים את השיער ומחזקים אותו, תוך כדי ההחלקה. ההחלקה אורכת כארבע שעות ולאחר ביצועה, יש להימנע מחפיפת השיער או מהרטבתו במשך יומיים, על מנת להשיג תוצאות טובות.

החלקה יפנית מתאימה לסוגים רבים של שיער וגם לשיער מובהר, צבוע או פגום, אך אינה מתאימה לשיער שעבר טיפולים כימיים כבדים כגון החלקות, טיפולי חמצון, או לבעלות שיער יבש במיוחד. זוהי החלקה המיועדת יותר לצעירות בעלות שיער בריא יחסית.

החלקת סברה

החלקת סברה קרויה גם החלקת קליאופטרה, על שם היפה בנשות מצרים, הידועה בשערה הארוך, החלק והשופע. החלקת סברה דומה להחלקה טבעית, בשל השימוש בחומרים טבעיים בלבד, אך מדובר בסוג שונה של חומרים. הפורמולה בה משתמשים בהחלקת סברה מורכבת מאבקות צמחים ומינרלים הממוצים עד לקבלת חומר שחור בגוון פחם.

תהליך ההחלקה מורכב ממריחת החומר השחור על השיער ומשטיפת החומר לאחר מספר שעות. מדובר בהחלקה פשוטה שניתן לעשותה בבית, והיא פופולרית בשל השימוש בחומרים העדינים והטבעיים שלה. לעיתים יש צורך לחזור על התהליך מספר פעמים, לקבלת שיער חלק לצמיתות. הדבר תלוי בסוג השיער, במבנה השערה ובמריחה יסודית של החומר על השיער.

החלקת סברה משלבת צביעה של השערה בצבע שחור, והיא אינה מתאימה למי ששערה הובהר או חומצן. החלקת סברה מותירה את השיער שחור כפחם לצמיתות, דבר שאינו מתאים לכל הנשים. מי שמעדיפה החלקה מחומרים טבעיים ללא צבע, יכולה לבחור בהחלקה טבעית (ראו לעיל).
החלקת שיער- טבלת נתונים

סוג החלקה
למי מתאימה
שיטת ההחלקה
משך ההשפעה
טבעית
כל סוגי השיער מלבד שיער שעבר תהליכים כימיים כבדים
מריחת ג'ל טבעי על השיער
מספר חודשים
ברזילאית
שיער מובהר, ולשיער פגום במיוחד
ציפוי השערה. שימוש בחומרים כימיים
7-4 חודשים
יפנית
שיער בריא ואיכותי, גם צבוע, ללא גוונים
שינוי מבנה השערה. שימוש בויטמינים, מינרלים ופרוטאינים
לצמיתות
סברה
שיער כהה בלבד
מריחת מיצוי של אבקות צמחים ומינרלים
מספר חודשים
באדיבות Hair Center החלקת שיער

2 comments:

  1. מאיפה אני יכולה לקנות את הג'ל להחלקה טבעית?

    השבמחק
  2. האם ניתן לעשות החלקה יפנית לאחר סברה?

    השבמחק