10 טיפים לחיים בריאים יותר!



ברוכים הבאים, היום אנחנו שוב מטפלים בנושא חשוב שמתאים לכל גיל אבל בעיקר לגיל הזהב. אם התמזל מזלכם והגעתם לגיל הזהב אין סיבה שלא לפעול כדי לשפר את איכות החיים שלכם ולהאריך אותם תוך שמירה ושיפור על הבריאות ככל האפשר. אז זרקו את הסקפטיות לפח ובואו נחלוק אתכם מחקר שכדאי להכיר.



ראשית אני רוצה לפתוח ולומר המון תודה לאורלי מאור בלב. אור בלב היא חברת טיפול סיעודי מהמובילות בישראל אשר עושה את הנדרש והרבה מעבר לכך כדי לספק לאלו אשר זקוקים לשירותי טיפול סיעודי או אחיות פרטיות את השירות הטוב, המקצועי ביותר. זה לא פעם ראשונה שאני שומע על אור בלב והפעם הייתה לי הזכות להעזר במנהלת החברה למאמר זה. אז שוב, המון תודה אורלי... לאלו אשר רוצים לבקר באתר שלהם לחצו כאו: אור בלב טיפול סיעודי

על מה אנחנו מדברים?

אנו נתמקד בשני משאבים כדי ללמוד (בצורה מהירה) מספר טיפים לחיים בריאים יותר!
למה דווקא הטיפים האלו אתם שואלים? כבר מספר עשורים שמתנהל מחקר בשם bluezones אשר חוקר את הקהילות בהן יש בממוצע אורך חיים ארוך יותר אבל לא רק אורך חיים אלא גם חיים בריאים יותר בגילאים מבוגרים יותר (זה כמובן הולך יד ביד) ולכן על כתפי ענקים נלמד בצניעות מה טוב לנו.

למי מתאים לקרוא מאמר זה?

מכיוון שכולנו רוצים לחיות חיים טובים יותר ומאושרים יותר (פקטור חשוב כפי שתראו בהמשך) אני חושב שמאמר זה מתאים לכל הגילאים בהנחה שאתם בגיל בו אתם מסוגלים לקרוא ולהטמיע אל צורת החיים שלכם, לנשים ולגברים, ליהודים ולערבים, לנמוכים וגבוהים או בקיצור לכולנו.

מה למדנו?

מחקר התאומים הדנים מראה כי רק 10% מתוחלת החיים שלנו נקבעת על ידי הגנים שלנו! כלומר ההנחה היוצאת מכך היא שאם נמצא אך צורת החיים הנוכנה נוכל הלאריך את החיים שלנו ב90% מהמקרים או לפתח נוסחה כדי להגדיל את הסיכויים שלנו.
ראשית, נפריך כמה מיתוסים נפוצים:
רק אחד מתוך 5000 אנשים חיים עד לגיל 100.
אנחנו לא מתוכנתים לחיים ארוכים אלא להצלחה רבייתית
יש טיפולים שיכולים להאריך את החיים או לעצור את ההזדקנות

מגיעים לתכלס - מה המחקר מראה:
בקהילות בהן קשר תדיר יותר עם זקני השבט חיים יותר!
קהילת חברים בריאה משפיעה על אורך החיים שלכם. זה בדוק!
תחושת ייעוד וסיבה להתעורר אליה משפיעה על אורך החיים שלכם.
שבת היא הזדמנות אמיתית להרגע באמת ובלי פשרות עם חברים.
פעילות יומית (אם אפשר כיפית) זאת לא באמת המלצה אלא דרך חיים.
תזונה עשירה בירקות בריאים, אורגניים ובמגוון צבעים.
זה בריא לקנות צלחות קטנות יותר ולאכול רק 80% בדרך לשובע.

כמה מילים על פעילות גופנית

בקהילות בהן אחוז החיים מעל מאה הוא הגבוה ביותר לא תמצאו רבים כאלה אשר מתאמנים על בסיס יומי אלא דווקא החיים שלהם מסודרים כך שהם משלבים פעילות גופנית כיפית עם חברים ומשפחה על בסיס קבוע ולא כי זה בריא לעשות ספורט אלא כי זה כיף ומאחד את המשפחה והקהילה.
עוד עובדה מעניינת בנוגע לקהילות אלו שמרביתם אוהבים ללכת. למי שלא יודע הליכה (בעיקר אם נהנים ממנה ולכן חוזרים עליה) היא הדרך המוכחת היחידה לדחות התדרדרות קוגנטיבית.

כמה מילים לגבי ירקות

בכל הקהילות אשר נבחנו בפרויקט Blue Zones נמצא כי רבים (למעלה מ90%) מבני הקהילה אשר חיים למעלה מ100 שנים מחזיקים בגינת ירק אותה הם מתחזקים בעצמם אשר משתמשת להם למקור תזונה בריא ואורגני ולמקור תעסוקה מענג.

דגש על רגיעה של ממש

עוד דבר ואיתו נסכם הוא החשיבות של מנוחה ורגיעה. בכל הקהילות אשר נבדקו נמצא כי משולב אל תוך חייהם מנוחה אמיתית עם חברים ובני משפחה על בסיס קבוע. בין אם מדובר על מנוחת שבת או מנוחה יומיומית זהו כלל אחיד בכל הקהילות.
» לחצו כאן כדי לקרוא את התמליל המלא של הסרטון

אהבתם? רוצים לתרום טיפים משלכם?

נשמח לשמוע עצות משלכם לאורח חיים טוב, איכותי, בריא ונעים יותר אז אל תחשבו פעמיים ותחלקו איתנו את העצה שיושבת לכם על קצה הלשון.
אני מקווה שמצאתם את המאמר למעניין ואינפורמטיבי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה