עיצוב פנים - הישן והחדש ומה שהשתנה!


ברוכים השבים / הבאים והמתמכרים לאתר מידע איכותי. היום אנו מארחים את קרן רוזנר מסטודיו רוזנר עיצוב פנים. סטודיו מוביל לעיצוב פנים בזירה הישראלית אשר אחראי על עיצוב הפנים של מותגים רבים בהם אתם מבלים זמן ניכר בקניות או כשבא לכם מסעדה טובה.

אז מה נשתנה? מה עכשווי בעיצוב פנים מודרני ומה כדאי לדעת? 

יוצאים לדרך!

עיצוב פנים - הכללים של פעם

כל חדר צריך תאורת תקרה

כולנו זוכרים את אותן נורות תקרה מחממות אשר עיטרו את תקרתו של כל חדר. לא לומר שאין מקום לאותן מנורות גם בדירות מודרניות אך פתרונות מודרניים ומעצבים ישראליים כמו גם בינלאומיים כבר מציעים פתרונות מגוונים לתאורה אשר הולמת את החדר הספציפי ומציעה לנו זרימה טובה יותר (פעמים רבות) של האנרגיה בחדר.

אל תצבעו חדרים קטנים (עם צבע בולט)

זה עדיין כלל טוב אבל רק בחלק מהמקרים. הבנה מעמיקה יותר של האפקט של כל צבע לצד מגוון רחב יותר של צבעים ופתרונות צביעה יכולים להקנות לחלל קטן הרגשה אינטימית או אפילו לחילופין לגרום לחלל להראות גדול יותר ומזמין יותר וגם במקביל ליצור התאמה בין מטרת החלל וההרגשה שהוא נותן.

אל תערבבו סוגי מתכות

כבר שנים רבות שיש גישה גורפת לשמור על אחידות חומר בעת עיצוב דירה או בית עסק ובין אם מדובר על עיצוב מסעדה או עיצוב משרד הייטק ויש בזה הרבה מן האמת אך חשוב להבין כי בחלל ואפילו חלל קטן יחסית קיימים חדרים שונים למטרות שונות. ולכן במקרים רבים בהם משלבים מתכות שונות בעיצוב ובמיוחד אם מדובר על מתכות אנכיות לעומת מתכות אופקיות יש תועלת עיצובית לשלב מתכות שונות תוך שמירה על גוון אחיד.

כל חדר זקוק לנקודת צבע בולט

שוב אנו חוזרים לכללים שהם לרוב נכונים אבל לא תמיד. יש לזכור שבני אדם הם אלמנט בחדר ופעמים רבות החלל צריך להזמין את האנשים השוהים בו מהווים את הצבע והחיות. למרות זאת אם לדוגמה מדובר בחדר ישיבות עסק יש חשיבות כי לוגו החברה או אלמנטים אשר יוצרים את מהות החברה ימשכו את העין וימרכזו אותה, ייצרו את "הכבוד הראוי" או הלך החשיבה המתאים למטרות החברה.

התאימו את הצבעים זה לזה!

אם למדתי משהו מעבודה עם מגוון רחב של אנשים הוא שכל אדם נולד עם "חוש ריח" אינדיבידואלי ולכן, למרות שלדעתי יש להתאים את הצבעים זה לזה מדובר על להתאים את הצבעים למטרות החלל אך גם לאנשים אשר שוהים בו. מעבר לכך כאשר מדובר על בית עסק קיימת פסיכולוגיה של צבעים שאין להתעלם ממנה ומשחקת תפקיד חשוב בהנעה לפעולה או לחילופין יצירת רגיעה, בניית אמינות ועוד שלל מטרות עסקיות.

כל חלון זקוק לווילון

אין ספק כי בעולם האמיתי כמעט כל חלון צריך לכלול פתרון הצללה כלשהו אבל מגוון הפתרונות בעידן המודרני רחב ומגוון ונע בין ווילון מסורתי ועד פתרונות הצללה מתקפלים, נעלמים, חשמליים ואפילו חלונות אשר יכולים להפוך לבלתי חדירים לאור בלחיצת כפתור. הטרנד העכשווי החם והמובן הודות לפיתוחים בבנייה הוא ליצור חלונות גדולים ורחבים שמהווים דלתות מעבר למרפסת וכך לחסוך אנרגיה וליצור סביבה פתוחה ורחבת ידיים.

אסור לערבב ישן וחדש

יש בסעיף זה מתוך ההיגיון העיצובי אך במציאות בה יש לנו חפצים בעלי ערך רגשי לצד ריהוט אלקטרוני מודרני, ריהוט חדש ומתחדש אין ברירה ואפילו רצוי לשלב בין השניים. גם כאן השילוב הנכון בין השניים יכול להוליד עיצוב מנצח ובין אם מדובר על עיצוב עסק או עיצוב דירה.

השראה לעיצוב פנים בקליק

האינטרנט שינה את הצורה בה אנו מחפשים מידע (עובדה! אתם קוראים שורה זאת). ולכן אם אתם רוצים לעשות שפצורים בעצמכם תוכלו לחפש אחר השראה ברשת האינטרנט. מגזינים ותיקי עבודות ללא סוף ותוכלו למצוא בדיוק את העיצוב שמתאים לכם.
הנה כמה מקורות מובילים מהעולם בהם תוכלו למצוא למכביר דוגמאות עיצוב פנים

יפה לנו יותר בעיניים

אני מקווה שמצאתם במאמר זה מידע מועיל ואינפורמטיבי וכי עזרנו לכם לשדרג את סביבת המגורים שלכם אחת שבעתיים. שיהיה לכולנו חג סוכות שמח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה