מוצאים עבודה מועדפת וכל מה שחשוב לדעת!אם אתם חיילים משוחררים אז ברוכים הבאים ואל תבהלו! אני יודע שהנסיעה החוצה מהבקום היא עניין סוריאליסטי ומוזר בפני עצמו על אחת כמה ההשתלבות בחיי האזרחות.

אחרי הכל אתה מחכה ומחכה במשך 3 שנים לתום השירות ואז ביום בהיר אחד הוא נגמר כאילו בהפתעה ואתה חופשי לעשות כמעט כל מה שאתה רוצה (בתחום החוק כמובן!). אז מה עושים?

אם יש לכם כסף… סבבה לכם!

אתם בוודאי כבר מתככנים את הטיול ובין אם אתם רווקים או זוגיים יש פנטזיה בליבו של כל תושב ישראלי (או לפחות רובם) לקחת תרמיל ומקל רק בלי המקל ולטייל בעולם, לתפוס כוסיות, ולחרוש עמקים, הרים וערים שלא ראינו מעולם.

אם אין לכם כסף עודף… אל תתרגשו, רובנו במצב הזה.

הגיע הזמן לאחר מנוחה קצרה של עשיית כלום! למצוא עבודה מועדפת. רבים רואים בעבודה מועדפת מטלה של ממש אך האמת היא שיש המון משרות שכוללות בתוכן הרפתקאה לצד עבודה קשה (בזה אין ספק) ואתם יכולים למצוא עבודה מועדפת באילת הרחוקה או ממש בעיר מגוריכם בצורה מאוד קלה.
בתי מלון באילת

בתי המלון צריכים אתכם!

אם הייתם יודעים איזו תעשייה מתחבאת מאחורי הצורך של חיילים בעבודה מועדפת. חברות רבות מציעות לוחות של מציאת עבודה מועדפת ומקבלות על כך עמלה של ממש מבתי המלון אשר זקוקים לכח עבודה זמין, מתחלף ואיכותי – כן כן, אתם.
עבודה מועדפת מוצאים באינטרנט
האינטרנט הוא שוב החבר שלכם ויעזור לכם למצוא עבודה מועדפת. אתרים כמו "מועדפת בעיר" (קישור לאתר שלהם: www.muadefet-bair.co.il) מספקים רשימה מתחדשת של עבודות לחיילים משוחררים אשר מחולקות ומקוטלגות לפי עיר או לפי מעסק או לפי סוג משרה ולמעשה עושים את החיים קלים לחיילים למצוא בדיוק את העבודה שהם מחפשים (כל עוד זאת עבודה מועדפת.)

כמה שאלות שבטוח מעניינות אתכם

 1. . לא השלמתי שירות מלא - אני זכאי למענק?
  אם השתחררתם מטעמי בריאות טרם תום 3 שנות שירות צבאי כלומר עשיתם שירות צבאי חלקי ולא מלא אתם עדיין מוגדרים כחיילים משוחררים לכל דבר ועניין ולכן אתם זכאים למענק בשל עבודה מועדפת (עכשיו רק נשאר למצוא עבודה מועדפת ולהחזיק 6 חודשים בזמן שחולמים על תאילנד!)
 2. אני עובד בעבודה מועדפת במשרה חלקית - האם אני זכאי למענק?
  כאן המקום להגיד אל תתחכמו! רק עבודה במשרה מלאה תזכה אתכם במענק שחרור (אשר עומד היום על 9,500+ ש"ח). לכן קחו עבודה שאתם יכולים להעביר בה משמרת מלאה במשך שישה חודשים. אפילו אם השכר יותר נמוך ב500 ש"ח אתם תתקזזו על זה ובגדול.
 3. 3. כמה ימים עלי לעבוד בעבודה מועדפת כדי להיות זכאי למענק?
  המשרד לביטוח לאומי מגדיר כי אתם חייבים לעבוד לפחות 150 יום מלאים (במשרה מלאה) והם לא חייבים להיות רצופים כמובן. הסייג היחידי הוא לגבי אלו אשר עובדים בחקלאות (חשוב לבדוק כי מדובר בעבודה מועדפת). הם רשאים לעבוד כ4 חודשים - מעודדים לישראלים בחקלאות!

אילו עבודות נחשבות כעבודה מועדפת?

 • תחנות דלק - כל עבודה שאינה עבודה מקצועית
 • אתרי בנייה - כל עבודה באתר בנייה שאיננה עבודה פקידותית (אלא אם יש לכם דוד קבלן!)
 • בתי מלון - מלצרים, שטיפת כלים, ניקיון, חדרנים, קציני ביטחון, עובד בריכה ועוד
 • חקלאות - נקודתי בהתאם לסוג. חשוב לברר טרם עת.
 • טיפול - טיפול באנשים עם מוגבלויות, בית חולים סיעודי וכו'.
יש לכם שאלה נוספת? ספרו לנו בעזרת טופס התגובות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה